Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fracture

Fracture

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
It's a Boy Girl Thing

It's a Boy Girl Thing

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
When We First Met

When We First Met

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
For Love of the Game

For Love of the Game

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Rookie

The Rookie

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love Is in the Air

Love Is in the Air

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
42

42

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
How I Became a Superhero

How I Became a Superhero

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Final Set

Final Set

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
Read the review Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rite

The Rite

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry