Sort by

Constance has logged 213 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Les Tuche 3

Les Tuche 3

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
Edit this entry  
20
All Inclusive

All Inclusive

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Forces of Nature

Forces of Nature

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Good Doctor

A Good Doctor

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Priceless

Priceless

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
All That Glitters

All That Glitters

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Love at First Fight

Love at First Fight

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read prior review Edit this entry  
27
The Freshmen

The Freshmen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
300

300

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Columbus

Columbus

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry