Sort by

georgina has logged 335 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Edit this entry  
24
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cristela Alonzo: Lower Classy

Cristela Alonzo: Lower Classy

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spanish Affair 2

Spanish Affair 2

2015
×
Edit this entry