georgina has logged 23 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★½
Edit this entry  
28
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Edit this entry  
24
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Edit this entry  
24
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Catfish

Catfish

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Birthday Girl

Birthday Girl

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry