georgina has logged 41 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Buried

Buried

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jerry Before Seinfeld

Jerry Before Seinfeld

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Edit this entry  
17
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★
Edit this entry  
12
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Edit this entry  
11
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freeheld

Freeheld

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Edit this entry  
09
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
Edit this entry  
06
The Invisible Guardian

The Invisible Guardian

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
★½
Edit this entry  
05
Adore

Adore

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★
Edit this entry  
05
At Middleton

At Middleton

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fabulous Baker Boys

The Fabulous Baker Boys

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Iliza Shlesinger: Freezing Hot

Iliza Shlesinger: Freezing Hot

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
One Fine Day

One Fine Day

1996
×
★★★
Edit this entry  
01
Moving Through Time: Fire Walk With Me Memories

Moving Through Time: Fire Walk With Me Memories

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Edit this entry