georgina has logged 18 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Beatles on the Rooftop

The Beatles on the Rooftop

1969
×
Read the review Edit this entry  
30
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry