• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Moonfall

    ★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Antlers

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Demonic

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Princess Cut

    ★½

  • Sasquatch

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Sadness

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½