Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
Read prior review Edit this entry  
06
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
Read prior review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Fiction

American Fiction

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Napoleon

Napoleon

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
Fool's Paradise

Fool's Paradise

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maestro

Maestro

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sin City

Sin City

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Safe House

Safe House

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Blank

Blank

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elektra

Elektra

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Catwoman

Catwoman

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry