Sort by

Colin has logged 21 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
Edit this entry  
12
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry