• Prey

    ★★★★½

  • Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Night of the Coconut

  • Ms. Marvel

    ★★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Phenomenon

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★