• Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★½

  • Come to Daddy

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Stuber

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Bait

    ★★★

  • Light of My Life

    ★★★★

  • Cold Pursuit

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Luce

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Report

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★½

  • Welcome to Marwen

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Creed II

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Apostle

    ★½

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Green Book

    ★★½

  • Her Smell

    ★★½

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★½

  • mid90s

    ★★½

  • Widows

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • Greta

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★½

  • The Predator

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • The Nun

    ★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½