• Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★½

  • Sweetie

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Taken 3

  • Taken 2

    ★½

  • Unknown

    ★★

  • The Next Three Days

    ★★½

  • State of Play

    ★★★

  • Munich

    ★★★★½

  • Taken

    ★★½

  • Vantage Point

  • Into the Blue

    ★★

  • Dark Blue

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • High Crimes

    ★½

  • Devil in a Blue Dress

    ★★★½

  • Along Came a Spider

    ★★½