• House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Scenes from a Marriage

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★

  • Dashcam

    ★★½

  • Kate

    ★★½

  • The Guilty

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Titane

    ½

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★½

  • Fear Street: 1978

  • Medusa

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Creating an Army of the Dead

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong