• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • The Northman

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Dexter: New Blood

  • Markus Eder: The Ultimate Run

    ★★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Midnight Mass

  • Schumacher

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Alpinist

    ★★½

  • Sundown

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • The Velvet Underground

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Mare of Easttown

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • The Fallout

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★