• Death of a Ladies' Man

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Thirsty

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Beneath the Blue Suburban Skies

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Disco

    ★★

  • My Life as a Comedian

    ★★★★

  • Tammy's Always Dying

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Tommy Boy

    ★★★½

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Say Anything...

    ★★★★★

  • Dirty Dancing

    ★★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★★