Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Making Mr. Robot

Making Mr. Robot

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Quake

The Quake

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Athena

Athena

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Edit this entry  
30
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Senior Year

Senior Year

2022
×
Edit this entry  
27
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
Elvis

Elvis

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Offer

The Offer

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Go

Go

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Record Safari

Record Safari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Wave

The Wave

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Staircase

The Staircase

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
How I Fell in Love with a Gangster

How I Fell in Love with a Gangster

2022
×
★½
Edit this entry  
16
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Phoenix Rising

Phoenix Rising

2022
×
★½
Edit this entry  
15
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Infinite Storm

Infinite Storm

2022
×
★★
Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dual

Dual

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Black Crab

Black Crab

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry