Sort by

collin has logged 103 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Angst

Angst

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Altered States

Altered States

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The First Purge

The First Purge

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Active Measures

Active Measures

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terminal

Terminal

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lemon

Lemon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Comet

Comet

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mood Indigo

Mood Indigo

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Delirium

Delirium

2018
×
Read the review Edit this entry