• Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The House

    ★★★★½

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • The Curse

    ★★★

  • A Última Praga de Mojica

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Gilda, Lúcia and The Goat

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★½

  • Não Vamos Pagar Nada

    ★★★½

  • Executive Order

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Amor e Sorte

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • A Whisker Away

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • tire

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

  • Frozen II

  • Klaus

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★

  • The Lion King

  • Monica and Friends: Bonds

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • I Lost My Body

  • Promare

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½