RSS feed for coltped
  • Bad Trip

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Airplane Mode

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Loqueesha

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Drunk Parents

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Twisted Pair

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Slender Man

    ½

  • Cam

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Unsane

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Special Unit

  • Creep 2

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Obamaland

  • Get Out

    ★★★★★

  • Ghostmates

    ½

  • Moana

    ★★★½

  • Terrifier

    ★★★

  • Laid in America

    ½

  • Internet Famous

  • Hush

    ★★★★

  • Quarter Bin

    ½

  • Smosh: The Movie

    ½

  • Green Room

  • The Invitation

    ★★★½

  • Superfast!

    ½

  • Victoria

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Christian Mingle

    ½

  • Not Cool

  • It Follows

    ★★★★

  • Creep

    ★★★★

  • The Hungover Games

    ½

  • The Starving Games

    ½

  • Enemy

    ★★★★

  • Baskin

    ★★★

  • InAPPropriate Comedy

    ½

  • Ooga Booga

  • A Talking Cat!?!

  • Spring Breakers

    ★★★★

  • The Newest Pledge

  • Excision

    ★★★★

  • FRED 3: Camp Fred

    ½

  • Ted

    ½

  • Celebrity Sex Tape

    ½