RSS feed for c
  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Unbelievable

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Crawl

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • After

  • Booksmart

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Art of Style: Jean Cocteau

  • Smallfoot

    ★★

  • Widows

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • The Nun

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Bao

  • Midnight Sun

  • 6 Balloons

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Fifty Shades Freed

    ★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Breathe

    ★★★½

  • Chappaquiddick

    ★★★

  • American Assassin

    ★★½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Midnight Runners

  • The Girl from Yesterday

  • Tulip Fever

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Transformers: The Last Knight

  • Despicable Me 3

    ★★

  • One Love Manchester

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Mummy

    ★½

  • Okja

    ★★★★

  • Everything, Everything

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★