Claudio has logged 29 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Werner Herzog Eats His Shoe

Werner Herzog Eats His Shoe

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Berlin File

The Berlin File

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★
Edit this entry  
27
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
PNYC: Portishead - Roseland New York

PNYC: Portishead - Roseland New York

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Punk Singer

The Punk Singer

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Changing Lanes

Changing Lanes

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Edit this entry  
12
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Pearl Button

The Pearl Button

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry