Claudio has logged 262 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Laps

Laps

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Last Time

The Last Time

2016
×
Edit this entry  
04
I Am Here

I Am Here

2016
×
Edit this entry  
03
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
Read the review Edit this entry  
03
Someone's Gaze

Someone's Gaze

2013
×
Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Minute Ago

A Minute Ago

2014
×
Edit this entry  
29
Happiness

Happiness

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
To Die By Your Side

To Die By Your Side

2011
×
Edit this entry  
26
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Last 3 Minutes

The Last 3 Minutes

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
The Fly

The Fly

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Eagleman Stag

The Eagleman Stag

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wanderers

Wanderers

2014
×
Edit this entry  
18
The Heart of the World

The Heart of the World

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The World Ends With You

The World Ends With You

2017
×
Edit this entry  
05
STORYTWO

STORYTWO

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Chris Gethard: Career Suicide

Chris Gethard: Career Suicide

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Here's the Plan

Here's the Plan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
Edit this entry  
08
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
Edit this entry