Sort by

Claudio has logged 218 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shall We Dance?

Shall We Dance?

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maya and the Three

Maya and the Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maya and the Three

Maya and the Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dead or Alive: Final

Dead or Alive: Final

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
If I Can't Have Love, I Want Power

If I Can't Have Love, I Want Power

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Censor

Censor

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead or Alive 2: Birds

Dead or Alive 2: Birds

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Future Shock! The Story of 2000AD

Future Shock! The Story of 2000AD

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It’s Better Not to Think About Anything

It’s Better Not to Think About Anything

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Injustice

Injustice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Divide

The Dark Divide

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry