Sort by

Chef has logged 40 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Infernal Cauldron

The Infernal Cauldron

1903
×
★★★
Edit this entry  
31
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Edit this entry  
30
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Censor

Censor

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tales of the Third Dimension

Tales of the Third Dimension

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bitter Buddha

The Bitter Buddha

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stanleyville

Stanleyville

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★½
Edit this entry  
10
Cannon Arm and the Arcade Quest

Cannon Arm and the Arcade Quest

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Poser

Poser

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Antebellum

Antebellum

2020
×
Edit this entry  
08
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mad God

Mad God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Clearcut

Clearcut

1991
×
★★★
Edit this entry  
08
GUTS

GUTS

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
122

122

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★½
Edit this entry  
03
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry