RSS feed for John
  • Rhubarb

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Devs

    ★★★★½

  • Road to Roma

    ★★★★

  • McMillion$

    ★★★½

  • The Stranger

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Hazbin Hotel

    ★★

  • The Fall

    ★★★½

  • Dancing with the Birds

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • I Trapped the Devil

    ★½

  • Hellboy

    ★★

  • Missing Link

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Villains

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • The Beach Bum

  • Exit 12

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Notes from Melanie

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★