Sort by

Rob has logged 209 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead Men Don't Wear Plaid

Dead Men Don't Wear Plaid

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Term Life

Term Life

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sundown: The Vampire in Retreat

Sundown: The Vampire in Retreat

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
One Night in Bangkok

One Night in Bangkok

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Edit this entry  
26
Powder Blue

Powder Blue

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Angel Face

Angel Face

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gaia

Gaia

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Omen

The Omen

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hangman

Hangman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Devil's Rain

The Devil's Rain

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Angel

Angel

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
For Y'ur Height Only

For Y'ur Height Only

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Let It Ride

Let It Ride

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lemora: A Child's Tale of the Supernatural

Lemora: A Child's Tale of the Supernatural

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★
Read the review Edit this entry