Sort by

Rob has logged 22 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Split Second

Split Second

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Replacement Killers

The Replacement Killers

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Mad Dog and Glory

Mad Dog and Glory

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
Read the review Edit this entry  
18
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Crow

The Crow

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mother's Day

Mother's Day

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
California Split

California Split

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Devils

The Devils

1971
×
Read the review Edit this entry  
09
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry