Megan has logged 338 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Joy

Joy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Laggies

Laggies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
One Magic Christmas

One Magic Christmas

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Sisters

Sisters

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Wyrmwood: Road of the Dead

Wyrmwood: Road of the Dead

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moon

Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Big Trouble

Big Trouble

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Night Owls

Night Owls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creed

Creed

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cedar Rapids

Cedar Rapids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Da Sweet Blood of Jesus

Da Sweet Blood of Jesus

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Matinee

Matinee

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry