Sort by

Megan has logged 29 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killing Fields

The Killing Fields

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Reds

Reds

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star 80

Star 80

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
War Horse

War Horse

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kiki

Kiki

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Saint

The Saint

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tickling Giants

Tickling Giants

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Student Bodies

Student Bodies

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The War Room

The War Room

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry