Megan has logged 237 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mandabi

Mandabi

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Niaye

Niaye

1964
×
Edit this entry  
11
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wagoner

The Wagoner

1963
×
Edit this entry  
11
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lumumba

Lumumba

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★★
Edit this entry  
18
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Extraordinary Measures

Extraordinary Measures

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Germinal

Germinal

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry