Megan has logged 20 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
OSS 117: Lost in Rio

OSS 117: Lost in Rio

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
OSS 117: Cairo, Nest of Spies

OSS 117: Cairo, Nest of Spies

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Passengers

Passengers

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Faults

Faults

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry