Sort by

Megan has logged 300 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Firm

The Firm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Duplicity

Duplicity

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Meet the Malawas

Meet the Malawas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clockers

Clockers

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
About Last Night...

About Last Night...

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Open Windows

Open Windows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hospital

The Hospital

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jack's Back

Jack's Back

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Find Me Guilty

Find Me Guilty

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Soapdish

Soapdish

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Narc

Narc

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Secret of My Success

The Secret of My Success

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
28 Days

28 Days

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry