• Nope

  • Bullet Train

  • Thor: Love and Thunder

  • Lightyear

    ½

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Deep Water

  • The Lost City

  • The Batman

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Jujutsu Kaisen 0

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Resort to Love

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Black Widow

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • On the Count of Three

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Fatale

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

  • Alex Wheatle

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul