Sort by

comics_nation has logged 113 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy New Year, Charlie Brown

Happy New Year, Charlie Brown

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Descendants

Descendants

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Miraculous World: New York, United HeroeZ

Miraculous World: New York, United HeroeZ

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
What If...?

What If...?

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Miraculous Christmas Special: Tales of Ladybug and Cat Noir

A Miraculous Christmas Special: Tales of Ladybug and Cat Noir

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry