Sort by
  • The Little Mermaid

    ★★★

  • A Brighter Tomorrow

    ★★★★

  • The Three Musketeers: D'Artagnan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • BTS: Yet To Come in Cinemas

    ★★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★½

  • The Wonder

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★

  • Persuasion

  • Lightyear

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • The Eight Mountains

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★★

  • House of Gucci

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★

  • The King of Laughter

    ★★★★★

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Anaïs in Love

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • For Lucio

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • The Prom

    ½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Roald Dahl's The Witches

  • Rebecca

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

  • The Old Guard

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • The High Note

    ★★★