carlitos has logged 35 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blue Spring

Blue Spring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love, 100°C

Love, 100°C

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Read the review Edit this entry  
03
Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Being 17

Being 17

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fish Story

Fish Story

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Night in the Life of Jimmy Reardon

A Night in the Life of Jimmy Reardon

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry