• The Gigantes

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Adele One Night Only

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Travesías

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Night of the Beast

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Daughters of witches

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Britney vs. Spears

  • Estrella

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Murina

    ★★★★

  • Olga

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Dear Chantal

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Four Roads

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Cuatro paredes

  • Los Fundadores

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Luchadoras

    ★★★

  • The Last Cruise

    ★★

  • A Cop Movie

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • The Girl and the Spider

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Shangri-La

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Users

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Hive

    ★★★★

  • All Light, Everywhere

  • The Blazing World

    ★★½

  • Mass

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★