RSS feed for Jason

Jason has logged 600 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
26
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Bat Whispers

The Bat Whispers

1930
×
Edit this entry  
11
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Laws of Gravity

Laws of Gravity

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
06
To Sir, with Love

To Sir, with Love

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Sound and the Fury

The Sound and the Fury

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
05
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Gatling Gun

The Gatling Gun

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Django, Prepare a Coffin

Django, Prepare a Coffin

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Ugly Ones

The Ugly Ones

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Tepepa

Tepepa

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Shoot the Living and Pray for the Dead

Shoot the Living and Pray for the Dead

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Grand Duel

The Grand Duel

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Dirty Outlaws

The Dirty Outlaws

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
03
A Pistol for Ringo

A Pistol for Ringo

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Big Gundown

The Big Gundown

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Return of Ringo

The Return of Ringo

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Death Rides a Horse

Death Rides a Horse

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Day of Anger

Day of Anger

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Children Shouldn't Play with Dead Things

Children Shouldn't Play with Dead Things

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Death Weekend

Death Weekend

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Cries in the Night

Cries in the Night

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Candy Snatchers

The Candy Snatchers

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Junior Bonner

Junior Bonner

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
01
An Enemy of the People

An Enemy of the People

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Papillon

Papillon

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Hot Box

The Hot Box

1972
×
★★★★★
Edit this entry