RSS feed for Jason

Jason has logged 531 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Morocco

Morocco

1930
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Reds

Reds

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
29
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Susan Slept Here

Susan Slept Here

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Female Bunch

The Female Bunch

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Sunnyside

Sunnyside

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Sssssss

Sssssss

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Fangs

Fangs

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Android

Android

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Bird on a Wire

Bird on a Wire

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Hard Way

The Hard Way

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Domino

Domino

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Louie Bluie

Louie Bluie

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Lenny

Lenny

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Star 80

Star 80

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
27
One from the Heart

One from the Heart

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
27
A Little Romance

A Little Romance

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dragstrip Girl

Dragstrip Girl

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Rock All Night

Rock All Night

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Tin Drum

The Tin Drum

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
27
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Wild

Wild

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Cadillac Man

Cadillac Man

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Last Man Standing

Last Man Standing

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Moonwalker

Moonwalker

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Story of Adele H.

The Story of Adele H.

1975
×
★★★★★
Edit this entry