• kid 90

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ½

  • A California Christmas

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Normal People

    ½

  • Tigertail

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Black Bear

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • Marriage Story

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Report

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • Banana Split

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • The Most Unknown

    ★★½

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Microhabitat

    ★★★★

  • Kodachrome

    ★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Mary Shelley

    ★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Bad Genius

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★½

  • Mudbound

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • 13th

    ★★★★