Sort by

zenon has logged 66 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fences

Fences

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Satan's School for Girls

Satan's School for Girls

1973
×
Read the review Edit this entry  
28
Brownian Movement

Brownian Movement

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Society

Society

1989
×
Read the review Edit this entry  
18
The Wailing

The Wailing

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Jean-Michel Basquiat: The Radiant Child

Jean-Michel Basquiat: The Radiant Child

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Darling

Darling

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
Claire in Motion

Claire in Motion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Divines

Divines

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Allied

Allied

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
For the Plasma

For the Plasma

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Deep Red

Deep Red

1975
×
Read the review Edit this entry  
10
Transformers: The Premake

Transformers: The Premake

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
Center Jenny

Center Jenny

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Super Mario Clouds

Super Mario Clouds

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
Read the review Edit this entry  
05
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Girl

White Girl

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Anaconda

Anaconda

1997
×
Read the review Edit this entry  
02
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
Read the review Edit this entry  
29
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love

Love

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Faculty

The Faculty

1998
×
Read the review Edit this entry  
19
Zero Days

Zero Days

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Goat

Goat

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Love and Bruises

Love and Bruises

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
Read the review Edit this entry