• The Batman

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • The Housewife and the Hustler

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Happiest Season

  • Long Way Up

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • Scoob!

    ★★

  • Whitmer Thomas: The Golden One

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★★

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Into the Okavango

    ★★★★★

  • Blockers

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Creep 2

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Okja

  • Summer 1993

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Little Hours

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • He Even Has Your Eyes

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Kedi

    ★★★★

  • Mapplethorpe: Look at the Pictures

    ★★½

  • The Night Before

    ★★★

  • The Brand New Testament

    ★★★½

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★