Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kung Fu of 8 Drunkards

Kung Fu of 8 Drunkards

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
BREAK.

BREAK.

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Buried

Buried

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Revenge of the Pink Panther

Revenge of the Pink Panther

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sand Pebbles

The Sand Pebbles

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Desperado

Desperado

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Patton

Patton

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Spanish Prisoner

The Spanish Prisoner

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Colors

Colors

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry