• Arctic

    ★★★★½

  • Show Dogs

    ½

  • Life of the Party

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • I Feel Pretty

    ★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ½

  • The Hurricane Heist

    ★★

  • A Wrinkle in Time

    ★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • What They Had

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Early Man

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • All the Money in the World

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Geostorm

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Only the Brave

    ★★★★½

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★★★

  • American Assassin

    ★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • American Made

    ★★★★

  • The Dark Tower

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Mummy

    ★★★

  • Everything, Everything

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baywatch

    ★★

  • Alien: Covenant

    ★★★