• Mildred Pierce

    ★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Altered States

    ★★★

  • Like Stars on Earth

    ★★★

  • High Fidelity

    ★★½

  • The Apartment

    ★★★★

  • Michael Clayton

    ★★★★½

  • Ronin

    ★★½

  • A Prophet

    ★★★

  • Rounders

    ★★★½

  • The Hudsucker Proxy

    ★★★

  • Laura

    ★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★½

  • The Evil Dead

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Exodus

    ★★½

  • Smokin' Aces

    ★★½