Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Disenchanted

    ★★★★½

  • Smile

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • Bros

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Groot's First Steps

  • Groot Takes a Bath

  • Groot's Pursuit

  • The Little Guy

  • Purple Hearts

    ★★½

  • Magnum Opus

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Hating Game

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Hawkeye

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Seobok: Project Clone

    ★★★

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Framing Britney Spears

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Con-Heartist

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½