Conner has logged 101 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Secret of the Incas

Secret of the Incas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Robot Riot

Robot Riot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Know Where I'm Going!

I Know Where I'm Going!

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hillsborough

Hillsborough

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
You Don't Know Bo

You Don't Know Bo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Canterbury Tale

A Canterbury Tale

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
One of Our Aircraft Is Missing

One of Our Aircraft Is Missing

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
49th Parallel

49th Parallel

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Contraband

Contraband

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Spy in Black

The Spy in Black

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sanshiro Sugata

Sanshiro Sugata

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Red Beard

Red Beard

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry