• One Shot

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★½

  • Old Henry

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Azor

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Artemis Fowl

  • Extraction

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Way Back

    ★★½

  • Bloodshot

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • My Spy

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★