• The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • a-ha: The Movie

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Pursuit of Love

    ★★½

  • Fanny: The Right to Rock

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Bastille ReOrchestrated

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Long Toast

  • Wild Mountain Thyme

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Operation Christmas Drop

    ½

  • Holidate

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Home Movie: The Princess Bride

  • Normal People Confessions

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Laurel Canyon

    ★★★★½

  • The High Note

    ★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Lost Husband

  • Record Safari

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Belgravia

    ★½

  • Onward

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★★

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Let It Snow

  • Last Christmas