Connor4Reel has logged 41 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Your Highness

Your Highness

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Guard

The Guard

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Regression

Regression

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kill Me Twice

Kill Me Twice

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Caché

Caché

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Running with the Devil

Running with the Devil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Icarus

Icarus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
Read the review Edit this entry